Deformacja stopy

Jeśli młoda kobieta dostrzeże rozpoczynającą się deformację stopy, polegającą na zaostrzeniu się kąta pomiędzy dużym palcem stopy a śródstopiem, zaczerwienieniu i bolesności tego punktu, powinna nie tylko włożyć szersze obuwie, lecz tez zawczasu udać się do chirurga ortopedy.
Często spotykaną dolegliwością w obrębie stopy jest wrastanie paznokcia. Podobnie jak koślawe paluchy, także wrastanie paznokcia zdarza się częściej u kobiet i występuje prawie wyłącznie w obrębie palucha. Choroba polega na głębokim wrastaniu bocznych brzegów paznokcia w tkanki miękkie, wskutek czego te ostatnie ulegają procesowi zapalnemu z wytworzeniem się szparowatego owrzodzenia. Do najczęstszych przyczyn wrastania paznokcia należą: zbyt ciasne obuwie i nieprawidłowe obcinanie paznokci.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na moim blogu modowym! Od dawna moda to moja pasja, chcę aby była tez sposobem na życie, dlatego założyłam tego bloga. Mam nadzieję, że moje wpisy Ci się spodobają i zostaniesz czytelnikiem na dłużej. Zapraszam gorąco do dyskusji w komentarzach i likowania na fb 😉
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)